دستورالعمل ساماندهی و امتیاز بندی نیروهای رسمی(موظف) فعال در مدارس دولتی عادی

بخش اول:


  • ابتداد فایل اکسل مربوط به ساماندهی و امتیاز بندی را از لینک زیر دانلود نمایید
  • سپس کلیه مدارک و مستندات مرتبط با فرم را (فقط تا تاریخ ۲۰ خرداد ۱۴۰۰) به همراه فایل پرینت شده امتیاز بندی جهت بررسی تحویل مدیر و معاون آموزشی خود داده
  • پس از تایید مدارک توسط معاون آموزشی و مدیر آموزشگاه و مهرو امضا شدن فرم آنرا تحویل معاون آموزشی داده

بخش دوم:


نکات مهم قبل از تکمیل فرم امتیاز بندی  نکات ذیل را حتما مطالعه نموده(براساس فرم ساماندهی ۱۴۰۰)

شماره بندتوضیحات
بند ۱امتیاز این بند مربوط به سنوات اشتغال در آموزش و پرورش بوده و سوابق مأموریت به سایر دستگاه‌ها محاسبه نمی‌شود. (امتیاز اشتغال‌های نیمه وقت، با ضریب یک‌دوم محاسبه می‌شود)به استناد قانون تسهیلات استخدامی و اجتماعی ایثارگران، امتیاز این بند برای جانبازان و آزادگان معزز، با احتساب یک مدرک تحصیلی بالاتر محاسبه می‌شود.
بند ۳انبازان معزز بالای ۲۵ درصد و همکاران خانم دارای گواهی «مراقب جانباز» از بنیاد شهید و امور ایثارگران، طبق قوانین مربوطه سازماندهی خواهند شد.
بند ۴منظور از «مدارس خاص» در این بند، مدارس «شبانه روزی» ، «نمونه دولتی» ، «شاهد» ، «استعدادهای درخشان»، «استثنایی» و «ماندگار» می‌باشد.پست‌های سطح۴ شامل: مدیریت مدارس عادی/ مدیرآموزگار/ معاونت مدارس خاص و مجتمع آموزشی یا ورزشی/ معلم راهنمای روستایی/ مدیر پژوهش‌سرا، کانون، دارالقرآن، مراکز مشاوره،پست‌های سطح۵ شامل: معاونت مدارس عادی/ معاون دبیر/ معاون آموزگار/ سرپرست کارگاه/ سرپرست شبانه روزی/ معلم راهنمای شهری
بند ۵امتیاز خدمت در مناطق محروم، برای افرادی که بر اساس آراء هیئت‌های تخلفات اداری اجباراً محل خدمت آنها مناطق محروم تعیین شده است، محاسبه نخواهد شد.ملاک مشمولیت در بند ۱-۳ (خدمت در مناطق محروم)، دریافت حق محرومیت و فوق العاده مناطق کمتر توسعه یافته و حق روستا در حکم کارگزینی سنوات مربوطه همکار می‌باشد.ملاک تشخیص شهر، روستا یا عشایری بودن محل خدمت، ضوابط تعیین شده از سوی وزارت کشور و وضعیت تقسیمات کشوری مصوب استانداری‌هادر سال مورد نظر می‌باشد.امتیاز سنوات خدمت همکاران «انتقال موقت» ، باتوجه به سطح و نوع واحد سازمانی محل اشتغال و اداره «مقصد» ، محاسبه می گردد.درصورتیکه که در یک سال، بخشی از ساعت موظف در روستا و بخشی در شهر باشد، امتیاز محرومیت مربوطه در آن سال، به نسبت ساعات خدمت در روستا تعیین می‌شود.ملاک محاسبه امتیاز کامل یک سال تحصیلی، خدمت به میزان حداقل نصف ساعت موظف هفتگی به مدت حداقل ۶ ماه در یک سال تحصیلی می‌باشد.ملاک بومی/غیربومی بودن در بند۵/۴، محل آخرین ۵ سال سکونت متوالی و یا محل تولد همکار می باشد.مدت زمان لازم برای کسب امتیاز بیتوته، حداقل ۶ ماه اقامت در روستا در همان سال تحصیلی (بعد از استخدام) با تأیید راهنمای آموزشی یا شورای روستا، می باشد.
۱۰/۱ و ۱۰/۲فقط دوره های ضمن خدمت ثبت شده در سامانه LTMS ملاک محاسبه امتیاز این بند بوده و گواهی ‌های خارج از سامانه، مورد محاسبه قرار نخواهد گرفت.
۱۱/۴ و ۱۱/۵گواهی‌های حضور صادره باید به تایید «مسئول دوره تحصیلی مربوطه» و «گروه های آموزشی اداره» رسیده و توسط بالاترین مقام مسئول در هر سطح، «امضاء و ممهور» شده باشد.
بند ۱۲به جز موارد استثنای « استاندار، فرماندار و بخشدار » ، تقدیرنامه‌های صادره از سوی سایر سازمان‌ها و نهادهای دولتی یا غیردولتی، دارای امتیازنمی‌باشد.تذکر: تقدیرنامه‌های رؤسای ادارات مرکز قطب که با عنوان « معاون مدیرکل و رئیس اداره … » صادر می‌شود، در گروه امتیازی سطح «۳ » قرار می‌گیرد.
بند۱۴امتیازهای این بند، منوط به «داشتن ابلاغ رسمی» و صرفاً مربوط به آزمون‌ها، مسابقات، جشنواره‌ها و المپیادهای « داخلی آموزش و پرورش » می‌باشد.باتوجه به نوع مرکزیت حوزه های تصحیح امتحانات نهایی، امتیاز مصححین حوزه های تصحیح امتحانات نهایی، به ازای هر سال، ۲ امتیاز می‌باشد.آزمونگر، هنرآموزی می باشد که در مسابقات عملی هنرستان‌ها مسئولیت داوری مسابقات را بر عهده دارد.
بند ۱۶فهرست طرح‌ها و برنامه‌های مشمول امتیاز در هر دوره تحصیلی، طبق پیوست اختصاصی اعلام شده توسط «اداره هر دوره تحصیلی» در اداره کل، تعیین و ابلاغ می‌گردد.
بند ۱۸امتیاز این بند درصورت کسب امتیاز کمتر از ۸۵ در فرم ارزیابی عملکرد سالانه، برای همکار بصورت «امتیاز منفی» محاسبه خواهد شد.
تذکرات عمومی۱- ارائه مستندات مربوطه درخصوص هریک از امتیازات این فرم، توسط همکار مربوطه یا مقام تأیید کننده، الزامی بوده و درصورت احراز عدم استناد هریک از امتیازات مکتسبه، مسئولیت آن متوجه همکار و مسئولین تأیید کننده خواهد بود.
۲- امتیاز بندهای ۷ و ۱۶ و ۱۷ و ۱۸ فقط در یک سال تحصیلی اخیر محاسبه خواهد شد. امتیاز سایر بندهای این فرم از ابتدای خدمت مدنظر می‌باشد. در موارد خاص، محدوده زمانی محاسبه هریک از بندهای این فرم، می‌تواند به تشخیص کمیته برنامه ریزی و هماهنگی اداره، تعیین شود.
۳- پس از ثبت اولیه امتیازها توسط همکار و بررسی و تایید مدیر آموزشگاه، تایید نهایی امتیازهای گروه الف (پرسنلی) توسط کارگزینی اداره و امتیازهای گروه ب (آموزشی) توسط مسئول آموزش دوره تحصیلی همکار انجام خواهد شد.
۴- امتیازهای گروه «ب» (آموزشی) با هدف فراهم سازی امکان ارزیابی وضعیت و عملکرد آموزشی «سالانه» همکار، از امتیازهای گروه «الف» (پرسنلی) ، تفکیک شده است.
۵- با عنایت به استقرار سامانه ثبت امتیازات همکاران از سال تحصیلی آتی به بعد و با توجه به احتمال برخی تغییرات در امتیاز برخی از مصادیق این فرم و نیز نحوه محاسبه امتیاز نهایی حاصل از ترکیب امتیازهای دو گروه الف و ب، توصیه می شود به منظور جلوگیری از محاسبه مجدد امتیازهای تکراری و رجوع مجدد به سوابق و مستندات همکار برای سنوات بعدی، تعداد مصادیق و مستندات در هریک از بندهای این فرم، با ذکر تاریخ هر سند/مصداق، در پرونده پرسنلی همکار (و یا در فایل اکسلی به عنوان پرونده الکترونیکی هر همکار) توسط معاونین محترم آموزش مدارس، ثبت و نگهداری شود تا در موعد مقرر، قابل تغذیه و ثبت در سامانه مذکور باشد.

با تشکر کمیته ساماندهی نیروی انسانی سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱

مطالب مرتبط